Natrite to!

Miešame farby na drevo na počkanie

Zjistit viac

Ekologické farby

Zjistit viac

Doprajte záhrade patričnú starostlivosť

Všetci milujú pobyt vonku, zahradkárenie a majstrovanie. Máme to v krvi, a keď vidíme kúsok pôdy, zvelebujeme, zašlý kúsok renovujeme a potom sa už len kochať. A tiež treba ukázať všetku tú krásu kamarátom a hlavne susedovi!

Na obdivovanie udržiavanej záhradky je potrebné mať prvotriedne sedenie. Tým najprirodzenejším materiálom bolo vždy drevo. A aby robilo radosť dlho, musíte mu dať niečo na oplátku – kvalitnú ochranu. Rozmary počasia dokážu totiž na neošetrenom dreve urobiť naozaj nadelenie.
Pred renováciou stačí drevo citlivo obrúsiť hubkou či škrabkou a potom pomocou kvalitného štetca naniesť lazúru Adler Pullex 3in1 Lasur. Vďaka jej zloženiu vynikne nádherná kresba dreva, a navyše bude drevo skutočne dobre chránené pred UV žiarením a dažďom.

Ak sú laty na lavičke poničené a potrebujú úplnú výmenu, vyberajte z prírodných modelov smrekových dosiek na lavičku, alebo z farbených lát na lavičky. Budete takmer bez práce!

Než ju pošlte do starého železa

Nezabudli sme ani na tých, ktorým učarovala chladná krása kovu. Odolný materiál s puncom starých čias si tiež žiada špeciálne zaobchádzanie. Hoci tieto lásky vplyvom počasia a nedostatočnej ochrany hrdzavejú, nemusí byť vašej romantike koniec. Najskôr s pomocou obojručnej kefy obrúste zvyšky pôvodného náteru a hrdze, potom na povrch použite odmasťovač ETERNAL, aby si s novým náterom dobre rozumel.
Na záver už zostáva vybrať farbu. Pokiaľ máte lavičku vystavenú viac slnku a dažďu, rozhodne by sme odporučili farby značky Balakryl 2v1, a kto máte nad sedením zastrešenia, môžete natierať kvalitnou značkou ETERNAL, ktorá má vysokú odolnosť proti UV žiareniu.

Máte altánok alebo pergolu? Natrite to rozmarom počasia kvalitným ošetrením dreva! Vonkajšie stavby sú predurčené na celoročné státie na jednom mieste, vydané napospas všetkým rozmarom počasia. Aby vydržali čo najdlhšie, treba im venovať pravidelnú starostlivosť. Zásadné sú preto kvalitné nátery lazúrami či farbami, ktoré sa najlepšie nanášajú plochými štetcami značky Spokar alebo Anza. Nezabudnite, že je dôležitá aj impregnácia samotného dreva, na ktorú potom patrí samotný vrchný náter.
Môžete vyberať medzi kvalitnými ochrannými lazúrami Pullex Plus Lasur, ktoré sú polotransparentné a vy tak po nátere stále uvidíte prirodzenú štruktúru dreva. Odtiene si môžete vybrať z našej ponuky alebo nechať namiešať iné na prianie podľa vzorkovníka RAL alebo ADLER. Drevo ošetrené lazúrou bude dlhé roky chránené pred UV žiarením, prenikaním vody aj vlhkosťou a pritom bude môcť dýchať.

Krycie farby dobre kryjú povrch, ale pritom umožňujú drevu dýchať. Náter je odolný dažďu, slnku aj UV žiareniu a nemusíte sa báť, že sa vám začne lúpať alebo praskať. Farba neškodí ľuďom ani zvieratám, je na báze prírodných olejov a voskov a po natretí je povrch hodvábne lesklý až pololesklý. Vychytávkou sú vzorové vrecká ku každému odtieňu - vyskúšate, ktorá farba vám rozžiari záhradu. Samozrejme požičiavame aj vzorkovníky.

Zas a znova sa drevo ukazuje ako najobľúbenejšie. Býva však v exteriéri vystavené poveternostným vplyvom a neošetrený materiál vplyvom počasia bledne do šeda, zvetráva.
Pod touto striebristou vrstvou je však stále krásne drevo, ku ktorému je potrebné sa dostať. Ide to buď náročným mechanickým obrusom, alebo s pomocou kvalitných odšeďovačov značiek Remmers, Adler, Osmo alebo Lignofix. Stačí len hrubou metlou zbaviť povrch nečistôt, naniesť plochým štetcom odšeďovač, nechať pôsobiť po odporúčanú dobu, opláchnuť a je to!

Po odšedení dreva rozhodne odporúčame povrch ošetriť špeciálnymi olejmi, ktoré materiál chránia, prenikajú hlbobko do jeho štruktúry a vypĺňajú póry. ADLER Pullex Teaköl účinne chráni drevo proti UV žiareniu a je antistatický, čo zabraňuje usadzovaniu prachu. BONDEX Teak Oil je prírodný a chráni drevo pred vysúšaním a vodou.

Na príslovi „Dobré ploty robia dobrých susedov“ rozhodne niečo je. Ide o vizitku vášho domova, tak sa poďme pozrieť, ako môžete svojim plotovkám pomôcť. Základom sú kvalitné stĺpiky a so zvyškom si poradíte ľahko.
Pokiaľ sa rozhodnete, že do renovácie naozaj pôjdete, prvým krokom je rozhodne voľba materiálu. Plotovky môžu byť z dreva, WPC, plastu alebo z kovu a je len na vás, po čom siahnete. Poďme si najskôr rozpísať, aké majú vlastnosti.

Tím drevo

Drevené plotovky zo severského smreka sú nestarnúca klasika. Naše plotovky Artisan sú už upravené, stačí len vybrať vhodný rozmer, zasadiť do plotu a previesť povrchovú úpravu vybraným náterom. Severské dreviny sú vďaka miestu pôvodu odolnejšie, než by ste si kedy tipli. Medzi ich výhody patrí aj nižšia sukovitosť, čo ocenia aj domáci majstri, ktorí po tomto dreve siahnu pre ďalšie tvorenie.
Drevené plotovky si môžete nechať vyrobiť na mieru a ponúkame už aj nafarbené plotovky, čo rozhodne šetrí drahocenný čas vyťažených domácich majstrov.
Už sme sa zmienili o vlastnej úprave. Na ošetrenie plotoviek sa výborne hodí tenkovrstvová lazúra ADLER Pullex 3in1. Ide o lazúru vhodnú na použitie v exteriéri, pretože zároveň impregnuje. Vykonáte vďaka nej základný náter aj konečné ošetrenie a to všetko v jednej plechovke. Pri použití lazúry ADLER Pullex 3in1 bude drevo prirodzene matné, vodeodolné a zároveň bude vďaka biocídnym látkam chránené proti škodcom, hubám aj plesniam.

Tím WPC

Pod touto skratkou sa skrýva WOOD PLASTIC COMPOSITE čiže drevoplast, čo je kombinácia dreva a plastu, konkrétne: 60% drevo a 40% polyméry. Tento materiál je extrémne odolný a vydrží takmer všetky rozmary počasia. Vďaka svojmu zloženiu je tiež bezúdržbový a navyše na WPC plotovky výrobca poskytuje záruku 15 rokov proti poškodeniu hnilobou, drevokazným hmyzom a hubami a to po celej Českej republike.
Ponúkame plotovky s rovným zakončením, polguľaté alebo skosené, stačí si len vybrať. Pokiaľ na našom webe nenájdete vami zvolenú dĺžku, určite nás kontaktujte, pri plotovkách zaistíme skrátenie aj na mieru. Vybrať si môžete medzi druhom Standard a Profi, ktoré sa líšia nielen paletou farieb, ale aj štruktúrou a designom povrchu. Séria Profi je pokrytá vrstvou tvrdeného 100% HDPE, ktorý ešte zvyšuje celkovú odolnosť materiálu.
V rámci inštalácie sa môžete rozhodnúť, či využijete naše montážne služby, alebo sa pustíte do projektu sami. Nie je totiž potrebné žiadne špeciálne náradie, len mať v poriadku stĺpiky a potom už iba na priečniky montujete plotovky. Odporúčaná vzdialenosť medzi plotovkami je cca 2 cm. Pri montáži nedoťahujte skrutky „na doraz“. Nechajte uťahovací moment voľnejší. Tento materiál má istú teplotnú rozťažnosť.

Tím Kov

Kov pri správnej údržbe vydrží dlhé roky. Je však dôležité nezabúdať na vhodnú ochranu materiálu pred vodou a UV žiarením. Pokiaľ na svojom plote spozorujete odlupujúcu sa farbu, rozhodne neodkladajte opravu náteru. Pred samotným lakovaním povrch očistite a odmastite. Pokiaľ máte výplň plotu z drevených či plastových latoviek, je určite sčasti tiež tvorený z kovových dielov. Tie treba tiež natrieť a to ešte pred namontovaním jednotlivých lát.
Pokiaľ farba nie je poškodená nijak zásadne a nikde nevidíte hrdzu, môžete rovno pristúpiť k samotnému náteru. Nekombinujte farbu syntetickú a vodou riediteľnú. Ak natierate plot v lete, vyhnite sa prudkému slnku, kovový podklad by nemal byť príliš rozpálený. Vyššia vlhkosť by tiež mohla robiť problémy, nenatierajte teda materiál pokrytý rannou rosou ani za drobného mrholenia.
Pokiaľ sa pustíte do kompletnej opravy, nevyhnete sa obrusovaniu zhrdzavených častí a to až na vrstvu čistého kovu bez hrdze. Na škrabanie je najvhodnejšia ANZA Obojručná drôtená kefa, ktorou dokonale odstránite zvyšky farby, hrdze i nečistôt. Malé úpravy môžete vykonať hrubým brúsnym papierom na kov a povrch tak bude pripravený na ďalšie kroky.
Natieraný povrch musí byť suchý, čistý, zbavený prachu a odmastený prípravkom ETERNAL Odmasťovač. Skvelú priľnavosť má farba ETERNAL na kov, obsahuje špeciálne antikorózne pigmenty a môžete ju aplikovať pomocou štetca, vysokotlakovým bezvzduchovým striekaním, alebo valčekom a budú vám stačiť 1–3 vrstvy. Farba je vodou riediteľná, takže môžete náradie po práci pohodlne umyť prúdom vody.

Vlastnoručne postavená udiareň robí každému majiteľovi len radosť a lahôdky z nej si vždy nájdu svojich stravníkov. Bránou k údeným pochúťkam sú rozhodne dvierka, preto nepodceňte kvalitné materiály na ich výrobu. Iste sa vám budú hodiť rohovníky a závesy Domax, za ktoré by sme rozhodne dali ruku do ohňa aj do dymu!
Drevené časti udiarne nezabudnite ošetriť ekologickým olejom ADLER Pullex Aqua Terra, ktorý zaistí dlhú životnosť!
Nemáte udiareň? Postavte si ju, nie je to žiadna veda! Na Youtube kanáli BradmanTom nájdete kompletný video návod. 

Aby sa deti mali kde hrať, môžete im postaviť jednoduché pieskovisko. Premyslite si rozmery, potom s pomocou drevených KVH hranolov, ktoré spojíte uholníkmi HAŠPL 90° a skrutkami RAPI-TEC, vytvoríte okraj pieskoviska. Pod piesok je dobré umiestniť priedušnú fóliu, aby sa z neho nestal rybník, ale ani trávnik. A potom už len stačí drevo ošetriť ekologickým olejom alebo krycou farbou, dodať deťom hlavný stavebný materiál a vypustiť malých staviteľov do akcie!

Drevo s vyššou hustotou je ideálnym materiálom na stavbu terasy. Nekĺže, na záhrade vyzerá prirodzene a pri správnej a pravidelnej starostlivosti vám bude slúžiť naozaj dlho. Do pravidelnej údržby rozhodne patrí natieranie terasovým olejom aspoň dvakrát ročne. Olej drevo chráni pred UV žiarením, vodou a nečistotami.
Pokiaľ už predsa len vaša drevená terasa získala strieborný nádych, znamená to, že drevo už začalo zvetrávať. Nie je však všetkému drevu koniec! Môžete si vybrať medzi náročnejším mechanickým brúsením, alebo s pomocou odšeďovačov značky Remmers, Adler alebo Lignofix vrátiť drevu jeho pôvodný odtieň. Stačí len metlou zbaviť povrch terasy nečistôt, aplikovať odšeďovač pomocou kefy, povrch opláchnuť vodou a máte skoro hotovo! Pri veľkých plochách rozhodne odporúčame postupovať po častiach.

Starostlivosť o drevené terasové dosky zakončite špeciálnym olejom na terasy. Olej s pigmentmi značky Adler Pullex Bodenöl alebo REMMERS Top terasový olej, ktoré vizuálne zjednocujú farebnosť dreva. Olej nanášajte kefou na natieranie a dbajte na rovnomerné nanášanie v tenkej vrstve v smere vlákien dreva. Pokiaľ aplikujete olej v silných vrstvách, drevo olej už nevsakuje a vytvára sa skôr nežiadúcí a hlavne nepriedušný film. Nadbytočné vrstvy ihneď zotrite. Po cca 12 hodinách aplikujte druhú vrstvu a nechajte zaschnúť. Všetko náradie po olejovaní vyčistite riedidlom, aby bolo pripravené na vašu ďalšiu výzvu.

Okrem olejovania nezabúdajte aj na priebežné upratovanie väčších nánosov nečistôt, určite podlepte nábytok filcom, a ak radi grilujete, kúpte si pod gril ochrannú podložku, aby ste drevo ochránili pred odkvapkávajúcou mastnotou a uhlíkmi.

+420 608 404 088 HOT LINE
denne 8:00 - 22:00 hod.

Poradíme vám ako ošetriť drevo

9 výdajných miest v Českej republike

Množstevné zľavy pre verných zákazníkov

Špeciálne rabaty pre firmy a živnostníkov

Ověřený zákazník včera

Spoľahlivosť, rýchlosť dodania.Veľká moja spokojnosť.

Ověřený zákazník před 6 dny

Všetko ok.

Ověřený zákazník před 7 dny

Spokojnosť

Hore

© 2024 lacne-farby-laky.sk - Všetky práva vyhradené