Natrite to!

Miešame farby na drevo na počkanie

Zjistit viac

Ekologické farby

Zjistit viac

Na údržbu terás odporúčame OLEJA NA TERASY OSMO a ADLER.


Špeciálny olej OSMO 2,5l Smrekovec ( + ďalšie odtiene )
- Špeciálny olej OSMO 2,5l Smrekovec je transparentný polomatný náter na drevo na báze prírodných olejov a voskov na použitie do vonkajších priestorov.

  • Vyhladí povrch dreva, neodprýskává, nepraská a neodlupuje sa.
  • Silne odpudzuje vodu a reguluje vlhkosť.
  • V prípade renovácie stačí jeden náter na očistený povrch (bez obrusovania!)
  • U dreva bez povrchovej úpravy dva nátery.
  • Natrie dvojnásobok m2 než obvyklá farba.
  • Nezávadný (po zaschnutí) pre ľudí, zvieratá i rastliny.Spôsob nanášania:
Povrch dreva musí byť čistý, suchý a nesmie byť vystavený mrazu (max. vlhkosť dreva 20%). Staré lakové nátery a farby je nutné odstrániť. Naneste pevným štetcom (Osmo Plochý štetec) alebo textilom (napr. pri nábytku) tenko na čistú a suchú plochu v smere vlákien dreva. Pre rýchlu prácu na veľkých plochách odporúčame Osmo Kefa na natieranie terás 150 mm priamo na mieru na terasové dosky, s ktorým je možné pracovať v stoji a šetriť chrbát. Dobre a rovnomerne rozotrite. Potom naneste 2. náter - takisto tenko. Výsledný vrchný náter závisí - okrem iného - aj na prirodzených charakteristikách dreva, z tohto dôvodu odporúčame vyhotovenie skúšobného náteru pred vlastným použitím.

Doba schnutia:
Cca 8-10 hodín (za bežných klimatických podmienok, 23 °C / 50% relatívnej vzdušná vlhkosť). Pri nízkych teplotách a/alebo vyššej vzdušnej vlhkosti sa predlžuje doba schnutia.


Viac o produkte Špeciálny olej OSMO 2,5l Smrekovec v technických listoch.Adler Pullex Bodenöl - 0.75l alebo 2.5l odtieň Modřín, Java alebo Kongo
- ADLER Pullex Bodenöl je založený na prírodných olejoch a voskoch a slúži k ochrane dreva v exteriéri. Je obzvlášť vhodný pre smrekovcové drevo a exotické dreviny ako bangkirai, teak, massaranduba.

  • Mikronizované špeciálne pigmenty zaručujú veľmi dobrú odolnosť proti poveternostným vplyvom a UV žiareniu a vynikajúce stabilizáciu farebného odtieňa exotických drevín.
  • Povrchová úprava je chránená proti napadnutiu modraním a plesňami.
  • Jednoduché spracovanie bez zjavných miest prekrývania.Spôsob nanášania:
Pred použitím produkt premiešajte. Nespracovávajte pri teplotách nižších ako + 5 ° C a/alebo pri relatívnej vlhkosti vzduchu> 80%. Natierajte tenko - bezpodmienečne sa vyvarujte vzniku vrstvy! Technikou natieranie nedá zabrániť vytekaniu živice. Na silno frekventovaných plochách dochádza k prirodzenému vzniku "cestičiek". Tie však možno ľahko odstrániť pravidelnými udržiavacími nátery.

Doba schnutia:
Uvedené hodnoty sú orientačné. Pretierateľný - cca 12h. Doba schnutia závisí od druhu dreva, hrúbky vrstvy, teploty, výmene vzduchu a relatívnej vlhkosti vzduchu. Nízka teplota a/alebo vysoká vlhkosť vzduchu môžu znateľne predĺžiť dobu schnutia. U drevín s vysokým obsahom extraktívnych látok (ako napr. Dub, iroko) môže dôjsť k predĺženiu doby schnutia.


Viac o produkte ADLER Pullex Bodenöl v technických listoch.


  Videonávod, ako sa starať o drevené terasy

Prajeme krásny jeseň aj zimu  :)

ARTISAN tým

+420 608 404 088 HOT LINE
denne 8:00 - 22:00 hod.

Poradíme vám ako ošetriť drevo

9 výdajných miest v Českej republike

Množstevné zľavy pre verných zákazníkov

Špeciálne rabaty pre firmy a živnostníkov

Ověřený zákazník před hodinou

Rýchlosť
Dobré zabalenie
Široká ponuka

Ověřený zákazník před 7 dny

Bol som spokojny zo všetkym

Ověřený zákazník před 12 dny

extremne rychle vybavenie objednavky a dobra komunikacia

Hore

© 2024 lacne-farby-laky.sk - Všetky práva vyhradené