Natrite to!

Miešame farby na drevo na počkanie

Zjistit viac

Ekologické farby

Zjistit viac

Aj záhradný domček si zaslúži patričnú starostlivosť

Záhradný nábytok, kosačka, letom unavený gril a ďalšie náradie si zaslúži strechu nad hlavou. Pre niekoho len úschovňa, pre niektorých milovaná dielňa, kde vznikajú tie najkrajšie výrobky. Aj najlepšie ošetrený drevený povrch, keď je vystavený zubu času a rozmarom počasia, časom degraduje. Ako si drevené povrchy zrenovovať, aby vyzerali zase ako nové? Poradíme, čo si vziať na pomoc!

Plán renovácie zahájime pri vonkajšom obložení. Vyčkajte si na teplejšie a hlavne suché počasie, aby vám nátery dobre schli.

Pred natieraním je nutné drevo obrúsiť, zbaviť starého náteru a ďalších nečistôt až na holé zdravé drevo. Pokiaľ sa vám nepodarí drevo očistiť úplne na holé drevo, nedokonalosti je možné prekryť renovačným náterom REMMERS Renovier Grund alebo renovačnou farbou ADLER Pullex Renovier Grund, ktorá zjednotí podklad a následne pretrieť farebnou lazúrou.
V prípade, že pred vami stojí staršia stavba s dlhoročnými nánosmi farby, použite odstraňovače náteru. Odporučíme vyberať medzi nemeckým REMMERS alebo rakúskym ADLER. Rozdielom je iba cena a že REMMERS dodáva v balení aj potrebné kefy. Nezabudnite zároveň ani na to, že vplyvom slnka sa často na povrchu dreva objaví živica. Tú pred natieraním musíte odstrániť, aby neznehodnotila celkový výsledok.
S pomocou špachtle a riedidla alebo priamo OSMO sady na odstraňovanie živice zbavíte drevo smoly a môžete pokračovať.
Staršie stavby môžu byť napadnuté rôznymi škodcami. Pokiaľ narazíte v spodnej časti domčeka na nežiaducich nájomníkov, očistite povrch kefou, o zvyšok sa postará prípravok na už napadnuté drevo LIGNOFIX. Vybavení kvalitným valčekom Anza a štetcami môžete začať nanášať.

Na výber máte z:

Lazúra chrániaca natretý povrch pred plesňami, modraním a je vysoko odolná proti poveternostným vplyvom. Navyše sa s lazúrami veľmi dobre pracuje.
Postará sa nielen o impregnácii povrchu, ale je aj samotným náterom a záverečným ošetrením
v jednom. A navyše vďaka svojej hustej konzistencii je skvelý na prácu nad hlavou - nesteká ani nekvapká.
Lazúra 3v1, vďaka ktorej získate impregnáciu, základný náter aj konečné ošetrenie v jednom a drevo je výborne chránené proti vlhkosti, riasam a hnilobe.
Olejová lazúra dokonale chráni ošetrené drevo proti UV žiareniu, prenikaniu vody a celkovou vlhkosťou. A to všetko až po dobu 15 rokov.

Lazúrou je vhodné ošetriť nielen samotnú stavbu, ale aj drevo, ktoré využijeme pri ďalších renovačných prácach.
Po ošetrení dreva odporúčame natrieť povrchy vhodnou farbou na drevené fasády. Drevo tak bude chránené proti poveternostným vplyvom a vy sa tak budete ešte dlho tešiť z jeho krásy.

Pokiaľ sa rozhodnete pre obnovenie ich zašlej krásy, je dôležité povrch pred ďalšími krokmi poriadne očistiť.

V prípade, že máte pred sebou naozaj zastaraný náter a vo viacerých vrstvách, musíte drevo zbaviť laku teplovzdušnou pištoľou a špachtľou. Zvyšky náterov pohodlne zložíte odstraňovačmi náterov Remmes alebo Adler, ktoré pôsobia cca 10 minút a potom už môžete zavolať do akcie škrabku ANZA a zbaviť drevo ďalších zvyškov náteru. Samotnú reakciu odstraňovača zastavíte oplachom dreva vodou.
Ak nie je nutné zbaviť rám zašlých vrstiev náterov, vystačíte si s REMMERS Udržiavacím setom na okná alebo s ADLER Windoor Care Set. Tieto špeciálne sady povrch ošetria, uzavrú trhlinky v nátere a chránia materiál pred poveternostnými vplyvmi.

Kým vám drevené časti poriadne uschnú, môžete sa medzitým venovať tým kovovým.

Odkvapy sú dôležitou súčasťou každej stavby. Zamedzia hromadeniu vody na nežiadúcích miestach a dažďovku môžete pohodlne zbierať do kadí a použiť pri zahradničení.
Kontrolu odkvapu vykonajte počas silnejšieho dažďa, aby ste odhalili prípadné vady, trhliny a podobné nedostatky. Pokiaľ je odkvap celistvý, môžete sa potom za slnečných dní venovať nerušene renovácii, zatiaľ čo bude ďalej schnúť náter na drevenom obložení domčeka.
Povrch odkvapu je vhodné najprv obrúsiť, zbaviť náteru a použiť odmasťovač ETERNAL. Potom štetcom naneste tú pravú farbu ETERNAL na kovy a zrenovovaný odkvap po zaschnutí náteru vráťte späť na jeho pôvodné miesto.

Pokiaľ sa rozhodnete renováciu zobrať naozaj z gruntu, nevyhnete sa streche.

Aj tá si žiada svoju starostlivosť a pre zachovanie sucha vo vnútri je jej nepriepustnosť úplne zásadná. Kovové strešné krytiny sa pýšia svojou dlhovekosťou a správna starostlivosť ich funkčnosť ešte predĺži.
Začnite analýzou povrchu. Pokiaľ je už strecha veľmi poškodená a zhrdzavená, možno nadišiel čas na zaobstaranie novej. V prípade, že vidíte iba drobné vady a bude sa natierať. Ale aj s tým poradíme!
Začnite zbrúsením povrchu drôtenou kefou. Odstránite tak starý náter a prípadné vrstvy hrdze. Brúste až na čistý kov. Strechu potom ošetrite odmasťovačom ETERNAL, vďaka ktorému zvýšite priľnavosť ďalších náterov k povrchu strechy.
S pomocou valčeka, štetca alebo striekacej pištole začnite natierať strechu. Najväčšiu službu vám rozhodne urobia farby na kov českej značky ETERNAL.
Pokiaľ je pred vami renovácia staršej plechovej krytiny, kde už je značná degradácia nánosom hrdze, rozhodne si zoberte k ruke aj antikorózny základný náter značky ETERNAL (naneste v 2 vrstvách), ktorou náter zahájite. Po zaschnutí prvej vrstvy pokračujte matnou farbou na kovy ETERNAL, ktorá je vhodná pre povrchy s vyšším koróznym zaťažením alebo môžete siahnuť po farbách značky Balakryl 2v1.

Či už budete drevo v interiéri renovovať, alebo bude potrebná kompletná výmena, vždy dbajte na kvalitnú ochranu.

Drevo je krásny materiál a vďaka správnej starostlivosti sa odvďačí dlhotrvajúcou krásou. Vždy siahajte po kvalitnom dreve, napríklad škárovkách z borovice či smreku alebo ponúkame aj hobľované laty v rozmere 32x60x2500, ktoré majú široké spektrum využitia.
Kutili a grilovači zbystrite! Aj vaša pracovná plocha si zaslúži tú najlepšiu starostlivosť. Rozhodne by sme do interiéru odporučili bezfarebný REMMERS Olej na pracovné dosky. Drevo pracovnej dosky bude chránené (olejom ošetrený povrch odoláva väčšine bežne používaných tekutín v domácnosti), olej je nezávadný a ľahko sa aplikuje.
Interiérové povrchy a hlavne podlaha taktiež čakajú na svoju vrstvu. Doprajte im starostlivosť s pomocou nemeckej značky OSMO, ktorá ponúka olejové moridlá alebo siahnite po dekoračných voskoch. Oba tieto nátery je dôležité natierať v smere dreva a odporúčame na to využiť štetec alebo valček. Vosk odpudzuje nečistoty a vodu a moridlo necháva drevo dýchať. Oba nátery sú navyše aj nezávadné a je možné ich použiť aj na detské hračky! Dôležité je vždy nátery uzavrieť bezfarebným tvrdým voskovým olejom. Pokiaľ ošetrujete podlahy a veľmi namáhané plochy, nikdy nepoužívajte samostatne.

Do interiéru si môžete pozvať aj farby značky ADLER Varicolor. Vďaka širokému spektru využitia nájdu uplatnenie na takmer akomkoľvek povrchu – detské hračky, zárubne, drevo, kovy aj plast. Ich jediné mínus je, že sa nehodia na pochôdzne plochy, na tie však máme bohatý výber tiež!

+420 608 404 088 HOT LINE
denne 8:00 - 22:00 hod.

Poradíme vám ako ošetriť drevo

9 výdajných miest v Českej republike

Množstevné zľavy pre verných zákazníkov

Špeciálne rabaty pre firmy a živnostníkov

Ověřený zákazník před 3 dny

asi maju veľa tovaru, obrázok nesedí s tým čo mi došlo

Ověřený zákazník před 3 dny

Bol som spokojní, všetko prebehlo v poriadku.

Ověřený zákazník před 4 dny

donáška priamo domov

Hore

© 2023 lacne-farby-laky.sk - Všetky práva vyhradené