Natrite to!

Miešame farby na drevo na počkanie

Zjistit viac

Ekologické farby

Zjistit viac

Ako natrieť kúrenie a akú farbu na radiátory vybrať

Natieranie radiátorov je celkom mravčia práca, ktorú radi odkladáme. Renovované kúrenie však dokonale skrášli prostredie. Interiéru dodá nádych novoty a vy si budete mädliť ruky nad dobre vykonanou prácou. Bezpochyby to hravo zvládnete sami. Aby sa všetko podarilo, poradíme vám, akú farbu na radiátor vybrať a hlavne ako natrieť kúrenie ako profesionál.

V hlavnej úlohe radiátor - ako na jeho renováciu a výber náteru

Čo budete potrebovať

Pozor!
Pri renovácii musia byť radiátory úplne vychladnuté, preto sa do nej pustite mimo vykurovacej sezóny.

Akú farbu na radiátory vybrať

Na výber máte medzi syntetickou (rozpúšťadlovou) a vodou riediteľnou farbou. My odporúčame jednoznačne druhý variant. S vodou riediteľnými farbami sa totiž lepšie pracuje a hlavne nezapáchajú. Vždy voľte farbu určenú na radiátor, aby ste mali istotu, že zvládne aj vysoké teploty a nezožltne. Z našej ponuky odporúčame tieto tri:

ETERNAL farba na kovy - silná antikorózna ochrana a vrchný náter v jednom. Má veľmi dlhú životnosť, ďalšiu renováciu tak spoľahlivo oddialite.
ETERNAL farba na radiátory – skvele priľne aj na starý syntetický náter, pokiaľ sa vám ho nepodarí úplne odstrániť. Výborne kryje, rýchlo schne a odolá teplotám až do 100 °C. Je vhodná pre hliníkové, liatinové a oceľové radiátory. V prípade natierania úplne nových oceľových alebo liatinových radiátorov je potrebné najskôr naniesť antikoróznu ochranu, ako je ETERNAL Antikor alebo ETERNAL farba na kovy.
ADLER Varicolor – má skvelý izolačný účinok a chráni pred koróziou. Na kov teda nepotrebujete základný antikorózny náter a nevadia ani zvyšky hrdze, ktoré sa vám nepodarili odstrániť. Životnosť náteru je dlhá.

S farbami sa môžete hrať

Doby, kedy boli radiátory iba biele alebo v odtieni slonovej kosti, sú preč. Dnes už máte na výber zo širokej škály farieb, ktoré môžete zladiť so zvyškom interiéru. Vaše kúrenie tak môže byť napríklad mahagónovo hnedé, aby splynulo s nábytkom, kontrastne žlté, jemne staroružové, alebo dokonca štýlovo čierne.

Všetky tieto odtiene nájdete v ponuke farieb ADLER Varicolor. Radi vám však namiešame aj úplne originálnu farbu podľa vášho priania.

  


Ako natrieť kúrenie krok za krokom

Už vieme, akú farbu na radiátory vybrať a aké potrebujeme náčinie. Tak sa môžeme pustiť do akcie! Renovácia radiátorov prebieha v troch krokoch.

1. Najskôr je potrebné odstrániť starý náter

Dôkladné zbrúsenie je základ, aby nový náter dobre priľnul a nelúpal sa. Odlupujúcu sa starú farbu a zhrdzavené miesta zbrúste drôtenou kefu s ergonomickou rukoväťou. Prácu vám výrazne uľahčí. Pokiaľ sa potrebujete dostať na vysoko položené miesta, môžete k nej zaobstarať aj predlžovaciu tyč. Následne povrch prebrúste brúsnym papierom so zrnitosťou 80 až 120 a na finálne dočistenie použite brúsny papier s jemnejšou zrnitosťou 180 až 240.

Snažte sa radiátor zbaviť starého náteru, nečistôt a prípadnej hrdze. Čím dôkladnejšie tento krok urobíte, tým dokonalejší získate výsledok.

2. Radiátor očistite a odmastite

Po brúsení radiátor očistite metličkou od všetkého prachu a hlavne poriadne odmastite. Dokonalým odstránením nečistôt a mastnoty niekoľkonásobne zvýšite priľnavosť následného náteru a zamedzíte tak jeho lúpaniu.

Prácu vám uľahčí odmasťovač povrchov ETERNAL. Použijete ho pritom nielen na renováciu radiátora, ale hravo s ním vyčistíte aj gril, krb, motor alebo reťaz bicykla.

3. A ide sa natierať

Najskôr v okolí kúrenia zakryte všetko, čo nechcete mať od farby. Použiť môžete igelit a za radiátor kusy kartónu. Súčasti kúrenia, ako je ventil alebo merač, oblepte maskovacou páskou.

Presný postup na náter radiátora sa odvíja od farby, ktorú ste vybrali. Držte sa preto návodu na jej obale. Spravidla sú potrebné dve až tri vrstvy. Medzi jednotlivými nátermi nechajte farbu vždy niekoľko hodín dôkladne zaschnúť.

Farby na kov - kompletná ponuka produktov

A aké použiť náčinie? Potrebovať budete štetec, a to ideálne špeciálny radiátorový, ktorý je zahnutý, a tak sa s ním dostanete do všetkých zákutí a k zadnej časti kúrenia. Hladký radiátor však pohodlne natriete aj valčekom. Štetec však budete potrebovať aj tak - na doladenie detailov.

Obľúbená je aj farba v spreji, tá sa však nedostane k zadnej časti kúrenia a narobí dosť veľký neporiadok. Aj keď je teda práca rýchlejšia, musíte si rovnako pomôcť štetcom. Farba v spreji musí byť navyše tekutejšia, a tak je väčšia šanca, že bude stekať.

Prajeme vám veľa radosti zo skvele vykonanej práce.:-)

+420 608 404 088 HOT LINE
denne 8:00 - 22:00 hod.

Poradíme vám ako ošetriť drevo

9 výdajných miest v Českej republike

Množstevné zľavy pre verných zákazníkov

Špeciálne rabaty pre firmy a živnostníkov

Ověřený zákazník před 3 dny

vysoka odbornosť a ludsky pristup

Ověřený zákazník před 4 dny

zaujímavé ceny, no zaplatený tovar nedodali bez uvedenia príčiny

Ověřený zákazník před 6 dny

Dobré ceny, veľký výber

Hore

© 2024 lacne-farby-laky.sk - Všetky práva vyhradené